Doma na lehátku

2. září 2013 v 21:24 | Lenin |  Kecy v kleci
Drtivé většině školou povinných ubožáků dnes ráno zvonil umíráček. Mně ne. Půl hodiny před osmou jsem dřepěla v tramvaji a z okna sledovala ty hororový výjevy. Prvňáci se culili, neb jim mysl zakalila sladká nevědomost, ti ostřílenější se nesmáli a křivili obočí, někteří si z tváří otírali slzy a ti nejzkušenější a věkem protřelí studenti stáli na rohu a kouřili svou dvanáctou ranní cigaretu. Byla jsem ráda, že si ten nezvratnej osud o den odložím, i když za cenu jehly v žíle. Doufala jsem totiž, že s tou krví pošlou do laborky i moji studijní depresi.


A možná se to i povedlo, avšak pár minut po odběrech mi K. zaslala ememeskou letošní rozvrh hodin a bylo po štěstí. Rázem mě přestala srát pulzující loketní jamka a začali mě srát ti koumáci z vedení. Nejmoudřejší bude pořídit si spacák a karimatku a do školy se rovnou nastěhovat, na těch pár hodin totiž nemá smysl trmácet se domů. Moreover, everywhere in my timetable is English. Damn, damn, damn and fuck.

Moc ráda bych vám tu hrůzu nafotila, ale bohužel - Blažej si sbalil baterky i s nabíječkou a odjel do Itálie objevovat krásy Dolomitů. A můj drahý X. s ním.* Mohla jsem odjet s nimi, ale samozřejmě jsem rázně odmítla, neboť jsem pilná a zodpovědná studentka a nechci zameškat ani sekundu vyučování. A hlavně proto, že by se mojí mamince zježily vlasy hrůzou a pravděpodobně by si mě nastěhovala zase do svýho mamahotelu, aby mě měla pod drobnohledem. A z toho by se vlasy zježily mně.

A tak jsem do soboty slaměnou vdovou a trpím samotou a zítra musím do ústavu a venku je zima a nic se mi nechce a najradšej by som ležala pekne na lehátku, doma na lehátku.*Ano, opravdu jsem půjčila Blažeje do rukou někomu jinýmu, než sobě. X. byl poctěn. Bylo mu řádně vysvětleno, že ANO na otázku: Mohu si půjčit tvůj fotoaparát do Itálie? je mnohem závažnější než ANO na otázku: Vezmeš si mě?, a že pokud Blažejovi ublíží, budu ho týden mučit v tichý domácnosti, a pak mě to nejspíš přejde. Ať žije láska!
 


Komentáře

1 hesturs hesturs | Web | 2. září 2013 v 22:32 | Reagovat

Blažej je foťák? Pokud ano, tak jsem ráda, že k němu někdo má stejný vztah jako já. ;-)

2 Jarka Jarka | Web | 3. září 2013 v 10:57 | Reagovat

Chápu, že je teď pro tebe škola vopruz, ale počkej s jakou láskou na ni budeš jednou vzpomínat. ;-) Blažejovi, ten jeho italský pobyt upřímně závidím, doufám, že nás pak seznámíš s jeho foto-pamětí. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama