Vánoční udupání

1. prosince 2012 v 21:22 | Lenin |  Kecy v kleci
Maminku si dnes osedlal duch vánoční, a tak už od časného rána pilně zdobila rozličná místa našeho bytu pravým vánočním kýčem. Oprášila adventní věnec, okna zalepila samolepkami s vánoční tématikou, na parapet připravila svícny, zrcadlo kompletně ozdobila sobem, stromem, sněhulákem a kometou z umělého sněhu (kde teď budu po ránu kontrolovat svůj bezva look ji očividně netrápí), a aby tomu všemu dala velkolepou tečku, prosila mě, zda bych se s ní nešla večer podívat na rozsvícení staroměstského vánočního stromu. A já, nejhodnější dcera na světě, souhlasila. Bohužel.


Mačkání začalo už v metru. Onen príma nápad mělo očividně mnohem víc matek. Po výstupu na Muzeu jsem už všechno viděla černě. Dostat se na Staromák bylo téměř nemožné. Všude jenom lidi, lidi, lidi, lidi a lidi. Italové kráčící výletním tempem. Japonci zastavující uprostřed cesty. Němci nekontrolovatelně měnící směr. Zkrátka pravej a nefalšovanej multikulturní vánoční chaos.

Po půlhodině strastipné pouti jsme byly nadosah vytouženého cíle. Bohužel, cestu nám zkřížil policejní zátaras. A ve vedlejší uličce další. Na třetí pokus jsme už měly štěstí, a tak jsme vítězně vkročily na vánoční Staromák. Do rozsvícení scházelo deset minut, a tak jsme si našly ucházející místo a čekaly.

Nehodlala jsem nic nechat náhodě, a tak jsem začala natáčet asi tři minuty před šestou, abych nepřišla ani o setinu tý nevídaný podívaný. Pokud čujete problém, čujete správně. Když byl všemu konec, zjistila jsem, že mám ze samotného rozsvícení natočeno asi deset vteřin. Na paměťové kartě prostě nebyl dostatek místa. Ještě že existuje televize!

Nicméně, pár fotografií samozřejmě mám, přeci bych po tom utrpení neodešla s prázdnou. :)
Stom na Můstku.


Kdo počítá všechny hlavy?


Letos se jim stromeček docela povedl.A na konec něco na zub. :)
 


Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 2. prosince 2012 v 8:31 | Reagovat

No to si myslím, že se letos stromeček na Staromáku poved, je kouzelnýýýý! :-) Kvůli tý tlačenici jsem nebyla na rozvěcení ani v našem městě, však já si stromek omrknu až bude náměstí vylidněné. Na rozdíl od jiných měst, na našem náměstí nejsou ani trhy. Teda jsou, ale jen jeden den. :-(

2 Jana Jana | Web | 6. prosince 2012 v 16:48 | Reagovat

Viděla jsem to rozsvícení na videu a letos se mi ten strom zdá opravdu bombastický.Škoda že se na něj letos nemůžu jet podívat na vlastní oči.Tak objedu aspoň nějaké tady v okolí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama